Jdi na obsah Jdi na menu

Staré Splavy - Rynoltice 3:2

29. 3. 2011

A jaro je tu!

V prvním jarním mistrovském utkání sezóny 2010/2011 jsme v sobotu 26. 3. 2011 zavítali až k Máchovu jezeru, na hřiště Starých Splavů, které po podzimní části nezískali o moc více bodů než my. Papírově se tedy čekalo přinejmenším vyrovnané utkání. Po dlouhém zimním zápasovém půstu určitě nechyběla chuť, pohledné kombinace a vyhranost se ale asi ještě očekávat nedaly. Utkání bylo od počátku spíš o boji. Domácí nás s počátečním hvizdem dostali pod tlak a od úvodních minut si vytvářeli šance. Začátek jsme nezastihli a bohužel jsme už v 7. minutě inkasovali. Po závaru a přesné kombinaci míč prošel přes naší rozhozenou obranu a splavský Miler už jen v pohodě přehodil našeho vybíhajícího gólmana a dal 1:0. Ještě chvíli nám domácí zatápěli, ale postupně jim došel dech a po několika minutách jsme to byli my, kdo na hřišti převzal držení míče a tvorbu hry. Jak to však bývá, soupeř si zalezl do vlastního vápna, bednil a bednil a spoléhal jen na občasné brejky, které naše obrana v pohodě řešila. Dobývali jsme bránu horem dolem, ale jak to tak bývá, gól ne a ne přijít. Několik míčů zastavili obránci hlavou na čáře, nebo domácí brankář, když v poslední chvíli zakončujícímu Filipu Čermákovi, který se chystal zakončovat do prázdné, udělil tvrdý direkt. Gólman trefil jeho hlavu místo míče, zákrok zaváněl penaltou, rozhodčí však zůstal klidný. V dalším případě už však pískal. To už běžela druhá půle, když byl v šestnáctce sražen Ogy (Brauner). Byla tu penalta a opět velká příležitost na srovnání stavu. K ní se postavil Váca Jar. se sérií pěti proměněných pentlí v řadě. Touhle pentlí ale bohužel sérii neprodloužil, mířil dobře, ale byla z toho jenom tyč a od ní se míč odrazil zpátky do hřiště. Už se zdálo, že v tomhle utkání už góla fakt nedáme, ale nepřestali jsme bojovat a za několik minut přišla odměna. Po povedené akci a kombinaci se do zakončení dostal Venca Borsuk a ještě lepší střelou poslal míč na zadní tyč. Konečně 1:1 řekla si možná většina z nás, místo pokračování v dobývání domácí branky a zvýšení našich ambic na výhru, přišla obrovská chyba. Splavští se utrhli a v několika přečíslili naší obranu. Přišel neubráněný centr do vápna. K míči se dostal Chlumecký a rychlou střelou k tyči se nemýlil. To byla studená sprcha. Do konce utkání určitě nechyběla snaha s výsledkem ještě něco udělat a šance na to byly, gól ale opět nepřišel. Domácí naopak opět využili rychlého brejku a v 83. zvýšil na 3:1 v situaci jeden na jednoho Endler. Do konce chybělo deset minut a nadechli jsme se ještě k mohutnému závěrečnému tlaku. Kontaktní gól na 3:2, který po odraženém rohu tvrdě a přesně vstřelil Váca T., ale už přišel moc pozdě a téměř po rozehře rozhodčí pískal konec. Dojem z prvního jarního utkání asi nebyl špatný, udělali jsme však příliš mnoho chyb a soupeř jich uměl využít, možná mohlo být i víc štěstí, ale určitě by to chtělo vyšší nasazení a zápal. Na to, že nás na jaře jistě čeká tvrdý boj o záchranu, v mnoha případech přístup určitě nebyl stoprocentní a v příštích utkáních musíme na hřišti nechat mnohem víc.

Branky: 6. Miler, 54. Chlumecký, 83. Endler - 52. Borsuk, 89. T. Vacek. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 1:1. Diváků: 40.

Sestava : Jan Vacek - Švarc, Josef Kubínek, Stebelský, Šimon (55. Šálek) - Resl (85. Záveský), Jar. Vacek, Brauner, Borsuk - T. Vacek, Čermák (65. Jan Kubínek).