Jdi na obsah Jdi na menu

Nové Město - Rynoltice 2:3

27. 4. 2010

V sobotu jsme k aktuálně 18. kolu v sezoně zajeli k poslednímu týmu tabulky, tedy do Nového Města pod Smrkem. Počasí bylo parádní, hřiště také, ale na fotbal se moc koukat nedalo. Možná jsme soupeře podcenili, možná se většina z nás spíš viděla, jak zápas sleduje na lavičce a podle toho to také vypadalo na hřišti. Od začátku jsme čekali na to, co soupeř vymyslí. Vývoji utkání také určitě nepomohla obrovská minda, kterou předvedl náš gólman a hned ve třetí minutě mu do brány zapadla pomalá střela snad ze třiceti metrů, na kterou měl jasný výhled. Celý poločas jsme pak nebyli schopní vytvořit pořádnou kombinaci, několikrát jsme ohrozili bránu domácích, ke gólu to však nevedlo. Až před koncem poločasu se do vápna natlačil Filip Čermák a při kličce byl stažen domácím obráncem. Pískala se penalta, kterou s přehledem proměnil Jarda Váca.

Druhý poločas bohužel neprobíhal o moc lépe. Hrál se hrozný fotbal. Velké chyby vznikaly také v naší obraně. Gólman Vacek špatně odhadoval situace a několikrát se nedomluvil s obranou. Díky tomu mělo Město také stoprocentní gólovku, kdy už se míč kutálel do prázdné brány a dobíhali ho domácí útočníci, z ničeho nic se však přiřítil Kuba Hanzl a vyskluzoval míč z prázdné brány na roh. Nakopávané balóny se střídali na obou stranách, z těch se občas dařilo dostávat do šancí, v nichž byli nakonec i úspěšnější domácí, když jednu ze standartek nakopnutých do vápna prodloužil novoměstský útočník na zadní tyč, kde jeho kolega z první zakončoval k tyči druhé a bylo 2:1. Snažili jsme se převzít zápas do vlastních rukou, aktivita však nebyla tak velká a ikdyž jsme začali hrozit stále víc, výkon byl stále špatný. Nejspíš rozhodnuto mohlo být, když se po kontaktu ve vápně pískala druhá penalta v zápase, tentokrát však proti nám. Naštěstí však domácí kapitán nekopl pokutový kop vůbec dobře. Rynoltický gólman nestačil úplně uskočit k tyči, kterou si vybral a kolenem vyrážel míč ze středu brány . Začali jsme domácí tlačit a štěstí se nás drželo. Při jedné z akcí, zatáhl Venca Borsuk po levé straně balón. Všichni čekali centr a ten také přišel, k překvapení všech a nejvíc domácího brankáře ho ale Venca uklidil levačkou na zadní tyč - 2:2. Šancí bylo stále víc, ale gól chyběl. Ogy dobře střílel, ale domácí gólman na střelu dosáhl. Oživení přišlo s výměnou útočníků, kdy přišel Karl a Tíťa. Domácí byli stále více zalezlí ve svém vápně a musel přijít trest. Chvíli jsme ještě jejich branku dobývali a až v poslední minutě se na střed vápna přes domácí obránce dostal Tťa, obstřelil brankáře a získal pro nás další tři body. Bohužel si svůj výkon pokazil zbytečnou červenou na úplném konci, která ho asi bude stát pár zápasů. Zápas to nebyl pěkný, hráli jsme špatně, poslední domácí však naštěstí ještě hůř a série zápasů bez prohry pokračuje. Děkujeme také divákům, kteří nás přijeli podpořit i při takové bídě.