Habartice - Rynoltice 0:1

8. 6. 2010

Ve 24. kole soutěže jsme k mistrovskému utkání zajeli, až k polským hranicím, k soupeři Tatran Habartice, který s námi ve většině předchozích soubojů dokázal hrát vyrovnanou partii a nejinak tomu bylo i v tomto zápase. Z počátku utkání jsme měli převahu. Dařilo se nám dobře kombinovat a po krajích se dostávat až do soupeřova vápna. Z toho také vznikly naše první příležitosti, kdy se Martin Koťas dvakrát dokázal proháčkovat od kraje vápna k zakončení. Nejdřív však mířil do tyče a po druhé těsně minul. Zhruba po dvaceti minutách se nám však přestalo dařit hru ovládat. Začali jsme kazit jednoduché přihrávky, nebo je nedokázali zpracovat a přestali jsme se soustředit na hru a zbytečně jsme si tak utkání zkomplikovali. Domácí spoléhali pouze na rychlé nohy svých útočníků a hráli na brejky. Zkoušeli hrozit také ze standardních situací. S tím vším si však naše obrana dokázala poradit, a když jsme se ani my nedostali do další výrazné příležitosti, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas probíhal v podobném stylu. Jak my tak Habartice se nacházíme v klidném středu tabulky, což mělo vliv i na tempo utkání. Na domácích bylo evidentně vidět, že by jim bod doma stačil a většinu našich pokusů řešili dalekým odkopem do autu. Šancí tedy moc nebylo. Za zmínku stojí snad pouze hlavička domácího útočníka, který po rohu těsně minul, a pak nepříjemná střela habartického záložníka zhruba ze dvaceti metrů, se kterou si ale náš gólman dokázal poradit. Už se zdálo, že domácím se podaří vytoužený bod uhrát a už se asi viděli v kabinách, přestali běhat, ale my jsme v posledních minutách ještě chtěli hrát a dostali jsme soupeře pod tlak. Vzniklo několik závarů před domácí brankou, které opět většinou řešili razantním odkopem. Jeden z nich však v poslední minutě poslali na roh, k němuž se postavil Jarda Vacek. Ten namířil míč na přední tyč, kam si nabíhal Josef Doktor Kubajs a Doktor se nemýlil. Síť se zavlnila a domácí šli do kolen. Chvíli po rozehrávce pak rozhodčí odpískal konec utkání a my jsme tak po několika nevydařených  zápasech opět naplno bodovali.