Jdi na obsah Jdi na menu

Stráž p. R. - Rynoltice 2:1

11. 5. 2010

K poslednímu zápasu jsme zavítali k soupeři, který v této sezoně určitě nepatří mezi lepší. Jeli jsme tedy do Stráže pod Ralskem s úkolem získat tři body a držet si jarní neporazitelnost. Bohužel hned začátek utkání o vývoji napověděl. Hlavní rozhodčí kvůli komentáři našeho hráče nařídil několik metrů za vápnem přímý kop a ten dokázali proměnit. S nepříjemnou střelou si náš brankář nedokázal poradit a domácí vedli ve 4. minutě 1:0. Za několik minut vysílal střelec gólu na bránu další nepříjemnou střelu, tu už však gólman vyrážel nad. Jinak už pak byl poločas v naší režii. Zdálo se také, že i hlavní rozhodčí občas režírovat zapomněl, připouštěl někdy až příliš tvrdou hru, avšak pouze na domácí straně a ti toho opravdu využívat dokázali. Když pak ještě jejich obraz hry vypadal stylem - kopni a běž, neměli by se v pralese určitě vůbec za co stydět. Naší obraně tento “styl“ nemohl dělat problémy a naopak jsme se dobrými kombinacemi stále častěji dostávali do zakončení, většinou však nepřesně. Až když si rozhodčí všimli, že domácí gólman při výkopu překročil hranici vápna, pískal se volný přímý kop proti domácím. K míči se postavil Švarcik a nekompromisně poslal míč na tyč brankáře. Srovnal na 1:1 a za tohoto stavu se šlo také do kabin.

Druhý poločas už nebyl podle našich představ. Domácí sice pouze dále nakopávali balóny, dařilo se jim však po různých odrazech dostávat míč až před bránu. Chyb v obraně přibývalo, stále se však dařilo je napravovat. Stále méně jsme se dostávali k delšímu držení míče a kombinace také začali váznout. Domácí obrana sice také těžce propadala, ale ani zakončení se nedařilo. V největší šanci běžel Kuba Hanzlik sám na bránu, jeho lob však skončil jen na tyči a když pak v další příležitosti i Kuba Steklý střílel z vápna nad, přišel trest. Po dalším nákopu a závaru před vápnem byl stažen Cicek, rozhodčí však nereagoval, druhý stoper Pepa “Doktor“ se ještě pokoušel poslat míč hlavou domů, domácí útočník však dokázal míč vypíchnout a posílal míč do brány na 2:1. Ve zbývajících minutách už se nám pak nepodařilo s výsledkem nic udělat, a tak jsme poprvé na jaře ztratili body. Soupeř nebyl lepší, ale i takové zápasy bývají. Děkujeme divákům za podporu v zápase a věříme, že v dalším duelu se už zase budeme společně radovat.