Rynoltice - Chrastava 1:0

20. 4. 2010

Ve slunném sobotním odpoledni si na rynoltické hřiště našlo cestu poměrně dost diváků za domácí i hostující mužstvo. O to větší škoda, že se moc neměli na co koukat. Hostující Chrastava od začátku dávala najevo, že by jí bod za remízu 0:0 bohatě stačil a domácí se jejich pomalému tempu hry, jak už tak bývá zvykem, přizpůsobili. Rozhodně jsme do tohoto utkání nenastoupili tak, jak tomu bylo ve všech třech předchozích jarních. Na obou stranách vznikala spousta chyb a nepřesností. Ani jeden tým nedokázal dostat ten druhý pod déle trvající tlak. Hostující obrana spolehlivě odvracela pokusy domácích a s několika střelami z dálky neměl Kosař problémy. Chrastava, nejspíš po nevydařeném minulém kole, hrála s respektem. O to víc byli možná její útočníci překvapeni ze situací, do kterých se dostávali. Nejdříve se po propadnutí míče dostal osamocený Sochor před domácího golmačku, ten však dokázal jeho pokus konečky prstů srazit alespoň na tyč. Potom Jahoda zůstal při rohu samotný na zadní tyči, odkrytou bránu však hlavou netrefil. Po další chybě a srážce domácích stoperů měl Sochor druhý pokus pro překonání domácího brankáře, naštěstí však přestřelil. A ke konci poločasu pak ještě chrastavský Aleš Vávra za vápnem vysílal přesnou střelu do šibenice, nebyla ale natolik razantní aby si s ní domácí gólman Váca nedokázal poradit. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Do druhého poločasu jsme šli se zkvalitněním hry, zpřesněním přihrávek a získat si převahu. Zpočátku byla hra stále vyrovnaná, domácí obránci už ale byli bezchybní a s postupem času herní iniciativa přecházela na naši stranu a gólové příležitosti vznikali na kopačkách hráčů Rynek. Nejdřiv se Váca T. dostal sám na vápno. Místo střely zkoušel ještě prostrčit míč na volného Martina Koťase, což byla ale bohužel špatná volba. Pak posílal několik pěkných centrů do vápna Martin Švarc, domácí hráči však vždy těsně nedosáhli. V dalším pokusu "nahazoval" Jarda Váca vysokým obloukem před bránu a ten nadělal hostujícímu brankáři nemalé problémy. Z následujícího rohu se do vzduchu pověsil Zgury, hlavou těsně přestřelil. Totální zlom pak pro Chrastavu přišel, když se po zbytečném faulu a druhé žluté kartě nechal vyloučit Mazánek. Zkoušeli pak hrát na brejky, neúspěšně. Naopak s jedním z rychle odvrácených si hosté vzadu nedokázali ideálně poradit, k míči jsme se ve vápně dostali my. Jak na podnose dostal na penaltě samotný Koťas naservírovanou gólovku. Míč po přesné nahrávce netrefil dobře, ten se sice sunul do odkryté brány a domácí už se skoro radovali, na lajně se ale ještě Kosař stačil po balónu natáhnout a bylo po radosti. Nakonec a konečně tedy až v 85. minutě zatáhli domácí míč do hostujícího vápna. K přízemnímu centru, který prolétl na hranici penalty mezi skluzujícím nejmladším Vácou a vybíhajícím Kosařem, se dostal Kuba Steklý a v pohodě uklidil míč ještě přes obránce do chrastavské branky. To bylo v zápase vše a urvali jsme tak další tři jarní body. Dalo by se říct, že Chrastava si alespoň bod, pro který si přijela zasloužila, na to se však nehraje, byli jsme šťastnějším týmem a i to je občas potřeba. To znamená, že na jaře jsme stále bez prohry, útočíme na "bednu" a na kontě je další nula.